Ara 
 
   
ÇELİK DÜBELLER  

 
  
  

Kimyasal Dübel ve Rotu

Çakmalı Dübel

Çekmeli Dübel

Civatalı Borulu Dübel

Saç Gömlekli Dübel

Klipsli Dübel

Kasa Dübeli

Asma Tavan Dübeli

Ağır Yük Dübeli

S Tipi Çelik Dübel

Kancalı Dübel

Metal Üniversal Dübel

KİMYASAL DÜBEL ve ROTU
Açılan delik içinde, dübel rotu ile kırılan cam kapsül; içindeki kimyasal madde etkisiyle sertleşerek, beton çeperlerine yapışarak yüksek kuvvet mukavemet sağlanır.Kenara yakın uygulamalarda kullanılır.Çelik konstrüksiyon ve ağır makinaların yere tesbiti, köprü ve viadük ve benzeri bağlantılarda kullanılır. M6'dan M20 kadar çeşitleri mevcuttur.
Montaj şeklini görmek İçin tıklayın.......

ÇAKMALI DÜBEL
Dübel içindeki konik pil çakılarak dengeli açma zemini tutma özelliği sağlar.Isıtma, havalandırma ve benzeri tesisatlarda kablo ve kanal taşımasında kullanılır. Saplama ve civata ile bağlanır. M6'dan M20 kadar çeşitleri mevcuttur.
Montaj şeklini görmek İçin tıklayın.......

CİVATALI BORULU DÜBEL

Dış kovanı borudan imal edilmiştir. B 150 beton ve taşta zor şartlarda dinamik yüklerde montajı kolay bir dübeldir.Asansör ray montajında vb. tercih edilir. M6'dan M20 kadar çeşitleri mevcuttur.

 

ÇEKMELİ DÜBEL S TİPİ

Güvenli bir ağır yük dübeli olup genşlesmesi kontrol edilebilir. Ucundaki somun civata ile çektirilerek genleşme sağlanır.Yan tırnaklar beton içinde dönmeyi engeller. Somunun ağzına takılan plastik kırmızı tıpa civatanın dişlerini tozdan korur. Çekme kuvveti çok yüksektir; civata ve saplama ile kullanılır. M6'dan M20 kadar çeşitleri mevcuttur.


SAÇ GÖMLEKLİ DÜBEL
Orta ve Ağır yüklerde, düşük kaliteli betonda kullanabilen ekonomik ve zaman kazandıran bir dübeldir. Kısa ankraj derinliklerinde ve düşük kuvvetlerde genleşebilir. M6'dan M12 kadar çeşitleri mevcuttur.

KLİPSLİ DÜBEL
B 250 betonda orta yüklerde desklerin, rafların, kanalların ve köşebentlerin montajlarında delik çapına oranla en büyük yükü taşıyan, bir bağlantı elemanı gerektirmeyen montajı kolay bir dübeldir. Hızlı montajı için çift ve tek klipslileri bulunmaktadır. Delik çapıyla dübel çapı aynıdır.M8'dan M20 kadar çeşitleri mevcuttur.

KASA DÜBELİ
Yanal güç desteği isteyen yerlerde pencere ve kapı kasalarının montajında beton ve tuğla yerlerde kullanılır.

ASMA TAVAN DÜBELİ
Asma tavan montajlarında kullanılan askı parçasıyla ile kullanımı kolay olan kısa delik derinliği ve küçük delik çapıyla hızlı ve emniyetli bir dübeldir. M 6x45

AĞIR YÜK DÜBELİ
Dinamik yüklere karşı dayanıklı olup Vinç rayları, liftler ve benzeri malzemelerde kullanılır.Aradaki plastik parça, özel formu ile montajda kanatlara dengeli yük dağılımını sağlar.M10'dan M20 kadar çeşitleri mevcuttur.

METAL UNIVERSAL DÜBEL
Gaz beton gibi malzemelerde güvenle kullanılan tırtıllı yan kanatların yardımı ile daha kuvvetli bir bağlantı sağlar.

METAL BOŞLUK DÜBELİ
Geniş genleşme özelliği ile kelebek biçiminde açılan yan kanatlar sayesinde yüksek yük verimliliği sağlar montaj tabancası ile daha kolay uygulama; alçıpanlar,suntalar boşluklu tuğla tavanlar vb.ürünlerde lamba,raf korniş,kablo kanalı,sofben,gardrop vb.malzemelerin montajında kullanılır.
 
 
Ana Sayfa | Firmamız | Ürünler | İletişim | E-mail
 
Anadol Civata Ltd.Şti.- © 2004